Orjâlâškielâ

sämikielâ

Orjâlâškielâ taihe pajekielâ lii sämikielâ.

5. Orjâlâškielâ

Orjâlâškielâ pustavehMute

А а Á á B b C c Č č D d Đ đ E e
F f G g H h I i J j K k L l M m
N n Ŋ ŋ O o P p R r S s Š š T t
Ŧ ŧ U u V v Z z Ž ž

KielâoppâMute

HämioppâMute

VeerbahMute

Kieldimverbâ

Indikativ, konditionalpotential

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. in ean eat
2. it eahppi ehpet
3. ii eaba eai

Imperativ

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. allon allu allot
2. ale alli allet
3. allos alloska alloset

KirjálâšvuotâMute

SänikirjehMute

Kielâoopah já artikkâleh kielâoopâstMute

LiiŋkahMute

KäldeehMute